Chtěla bych se zeptat na následující problém. Dceři je 15 let. Na zubní preventivní prohlídce zjistila paní doktorka z RTG snímku, že nemá založeny tři 7 a jednu 5, kde má ještě první zub. Jinak má všechny zuby v pořádku bez jediného kazu. Chtěla bych znát Váš názor, jak tuto situaci v budoucnu řešit.
Náhrada 7 asi nebude nutná. Zuby s šestkami by měly poskytnou dostatečné žvýkání potravy a estetický problém to nebude. Tam kde chybí 5 a je dosud dočasný zub bych doporučoval pokud je to možné a zoubek je v pořádku ho co nejdéle udržet v ústech. Až se bude muset vytrhnout, trak bude třeba uvažovat o náhradě, nejlépe asi implantátem a korunkou.
Další dotazy z kategorie
Pokud je výsledek na rtg uspokojivý a přesto přetrvávají obtíže tak doporučuji zhotovit pouze provizorní korunku a s definitivním protetickým ošetřením počkat 6 měsíců od plnění.
Pokud během této doby obtíže vymizí a kontrolní rtg bude vykazovat známky hojení už by nic nemělo bránit dokončení definitivní korunkou.
Asi vás zklamu,takhle to nepůjde. Přesný plán ošetření vám ale dá váš ortodont.
Je třeba zhotovit rtg snímek a zhodnotit jestli jak rozsáhlý je zánět pod zubem a jestli je šance tento zánět přes zub ošetřit a vyléčit. Pokud ne, je na místě resekce kořene a vyčistění ložiska zánětu chirurgickým postupem nebo extrakce zubu a jeho náhrada implantátem, můstkem nebo snímací náhradou. Kloktání šalvěje rozhodně nepomůže.
No, někdo by léčbu začít měl. Nejspíš váš zubař a pokud zjistí, že stav je již příliš vážný, tak by vás měl odeslat k parodontologovi a ten už bude vědět jak vám pomoci.
Náhrada 7 asi nebude nutná. Zuby s šestkami by měly poskytnou dostatečné žvýkání potravy a estetický problém to nebude. Tam kde chybí 5 a je dosud dočasný zub bych doporučoval pokud je to možné a zoubek je v pořádku ho co nejdéle udržet v ústech. Až se bude muset vytrhnout, trak bude třeba uvažovat o náhradě, nejlépe asi implantátem a korunkou.