Kontakt Přihlásit | Registrovat
Zubní lékaři ČR

Bolest dásně

Začala mě bolet dáseň pod 6 vlevo dole, nikdy jsem tento problém neměl...Na dotyk je to velmi citlivé...Nevíte, jak mi asi, prosím, pomůže zubař? Zub nad místem je bez plomby.. Rozřízne dáseň, aby zánět mohl ven? Nebo mi dá něco na potírání?

Důvodů může být více .Třeba zánět v zubu a v kosti ( periodontitis), zánět závěsného aparátu zubu (parodontitis) , ale třeba jen obyčejná afta. Běžte k zubaři! Bez vyšetření a eventuálně bez rtg snímku bychom dál jen věštili z křišťálové koule.

Komentáře:

Autor: michaela | Datum vložení komentáře: 29/12/2013
Chci se zeptat,kolik stoji narkoza, je mi 20 let a mam uplne znicene zuby predni zub mi chybi no hruza a taky se chci zeptat zda mi pri narkoze spravi te vsechny zuby najednou slo by to ???
Autor: annie | Datum vložení komentáře: 09/02/2015

Michaelo, existuje i možnost celkové narkózy, ale i šetrnější metody jako např. analgosedace. Co by bylo nejvhodnější se můžete zeptat třeba na stránkách zubní ordinace v Brně, Apollonia.

Vložte svůj komentář:

Přidej komentář

Pro přidání příspěvku můsíte být přihlášeni.
Pokud ještě nejste zaregistrováni, můžete se registrovat na tomto místě.

Další dotazy z kategorie

Skoro jistě bude třeba ošetřit kořenový kanálek v zubu. Do zubu je třeba vyvrtat otvor a vyčistit a vypláchnout kořenový kanálek a potom jej zaplnit speciální hmotou,otvor pak uzavřít plombou. Pravděpodobně by vás při ošetřování už nemělo nic bolet, a pokud ano, anestezie je k dispozici.
Myslím, že se nemáte čeho bát. Ošetření,které Vaše paní doktorka plánuje je běžný zákrok a protože se vše odehrává v již ošetřeném kořeni zubu není ani bolestivý. Pokud by bylo nutné odstranit dáseň kolem kořene tak pomůže lokální anestezie. Díky zhotovení kořenové nástavby potom půjde zhotovit korunku a zub Vám může ještě dlouho dobře sloužit.
Je lepší udělat plombu celou novou. Podle velikosti výplně pak zvolit fotokompozitní ( bílou) plombu nebo keramickou inlej. Cena je individuální a je třeba si ji zjistit tam, kde vás budou ošetřovat a nejlépe před zákrokem.
Důvodů může být více .Třeba zánět v zubu a v kosti ( periodontitis), zánět závěsného aparátu zubu (parodontitis) , ale třeba jen obyčejná afta. Běžte k zubaři! Bez vyšetření a eventuálně bez rtg snímku bychom dál jen věštili z křišťálové koule.

Vybíráme zajímavé odkazy na zubní informace

Dostatek fluoru, který zabraňuje vzniku zubního kazu, získáváme z vody. Bílé zuby jsou zdravější než žluté. Mléčné zuby se nemusí čistit a čím dražší je zubní pasta, tím je účinnější. Představujeme vám některé z populárních zubních mýtů. .. další informace
V dnešní době, kdy si lidé více a více uvědomují svůj dojem na okolí, začíná být estetika velmi důležitá. Ta se týká i zubů. Stálé více lidí přemýšlí nad tím, zda si rovnátky nechat upravit nerovný chrup. Když už se k tomu rozhodnou, je nutné si rozmyslet ... .. další informace
Závidíte hvězdám stříbrného plátna jejich bělostné úsměvy? Přemýšlíte sami o tom, nechat si chrup vybělit a zvažujete případná pro a proti? O tom všem právě pojednává článek věnovaný tématu mýtů o bělení zubů. .. další informace
Z naší zubní poradny
Chci se zeptat jestli vadí, že mám stále jeden dětský zub. Můj zubní lékař mi s ním nic nedělá. .. odpověď
Začala mě bolet dáseň pod 6 vlevo dole, nikdy jsem tento problém neměl...Na dotyk je to velmi citlivé...Nevíte, jak mi asi, prosím, pomůže zubař? Zub ..... odpověď
Podle snímků mají mé dvě stoličky rozdvojené kořeny (zub nebo sklovina je také z větší části pryč, jestli mi rozumíte, prostě větší část zubu je ulomená), ..... odpověď
Před dvěma měsíci mi byl zaplněn otevřený zub. Po zaplnění cítím stály tlak na již přeléčený zub. Moje zubařka mi ukazuje snímek, hned po zaplnění,že ..... odpověď
Existují i devítky?.. odpověď
Z adresáře lékařů
reki.cz   Nejvyhledávanější zubaři   oční lékaři   adresář stomatochirurgie   zubní ordinace   Měděnec   Lázeňský vrch - Lipová - lázně   Praděd - Ovčárna   Kozinec - Jilemnice   Nové Město na Moravě   Hinterreit Saalfelden   Špindlerův Mlýn - Svatý Petr   Tauplitz / Bad Mitterndorf   Selský Dvůr Albrechtice   Kořenov - Příchovice   Deštné   Jezerné   Ski Kladky   Jablonec nad Nisou    Rakovník    Vsetín    Znojmo    Litoměřice    Jičín    Karviná 
Zubní lékaři © 2016 zubni-lekari.cz | zarsky.net